28 Kasım 2011 Pazartesi

GÖZARDI ETTİĞİMİZ BİR KAÇ ALTIN KURAL

Az önce listemde olan bir astrolog şöyle bir ileti yayınladı..."mutlaka okuyun çok önemli"... okudum ve paylaşmak istedim..evet çok önemli...bilip de uygulamada eksik kaldığımız, gözardı ettiğimiz bir kaç nüanstan söz ediyordu hayata dair...mutluluk belki de bu bir kaç altın kuralın ardında gizlidir, ne dersiniz?

İlk kural :
"Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.

İkinci kural :
"Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. 'Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı' gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir."

Üçüncü kural :
" İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.

Dördüncü kural:
"Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir.
Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir." 

Kendine iyi bak. Tüm kalbinle sev. Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. Hayatındaki her gün bir hediyedir, kıymetini bil..!

2 yorum:

  1. ne kadar doğru yolda olduğumu gördüm bir kez daha, bunalımlı, negatif enerjili, olumsuzluklara odaklı ve hatta takıntılı arkadaşlarıma gönderiyorum, teşekkürler tatlım!

    YanıtlaSil
  2. rica ederim bebeğim işe yaradıysa ne mutlu bana:)

    YanıtlaSil